WAMAG CZ WAMAG EN WAMAG RU
WAMAG
 
 
WAMAG, spol. s r.o.

Pražská 270
252 10 Mníšek pod Brdy
Česká republika

Tel.:
+420 318 599 550
Fax:
+420 318 599 522
Mobil:
+420 725 428 060
E-mail:
info@wamag.cz


 

Novinky


08 | 09 | 2017    Magnetické čištění práškových a sypkých materiálů - Powtech 2017

Zveme vás na mezinárodní výstavu Powtech | Německo, Norimberk | 26. - 28. září 2017.

Pracujete v keramickém, potravinářském, farmaceutickém a chemickém průmyslu? Potřebujete vyřešit čistotu surovin nebo finálního produktu a odstranit nežádoucí kovové částice?

Navštivte stánek našeho partnera Goudsmit Magnetic Systems (hala 2, č. 450) s novinkami posledního vývoje na poli detekce a magnetické separace kovů z práškových, granulovaných a sypkých materiálů. Naši kolegové, specialisté na detekci a magnetickou separaci kovových částic, se vám budou s potěšením věnovat.
Vstupenku si můžete zajistit předem.

Pokud se na výstavu nemůžete podívat, obraťte se na nás, jsme vám k dispozici. Pošlete nám poptávku nebo zavolejte. Těšíme se na vaše dotazy.
POWTECH_2017

02 | 07 | 2017    WAMAG - letní omezení provozu - 31. 7. až 11. 8. 2017

Od 31. 7. do 11. 8. 2017 budeme mít z důvodu dovolených omezený provoz včetně expedice výrobků. Příjem objednaného zboží bude bez omezení. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Přejeme příjemné léto.

03 | 04 | 2017    Máme nové logo a jsme o krok dál - lidsky, zákaznicky, magneticky

Už jste se setkali s naším novým logem? Je to stále WAMAG, ale jsme o krok dál. Původní logo již splnilo svoji funkci, odchází do „důchodu“ a předává pomyslnou štafetu logu novému. 
  
Proč se nové logo narodilo? Lépe vystihuje cestu a cíle, kam směřujeme a jak nad podnikáním přemýšlíme. Magnetické pole chrání modrou planetu Zemi. Naše stroje, s využitím neviditelné síly magnetismu, nepřímo pomáhají chránit životní prostředí, šetřit surovinové zdroje i zlepšovat pracovní podmínky po celém světě.

Řešení, která navrhujeme, jsou ekologicky čistá. Věříme, že díky inovacím a novým technologiím se podaří plně využít skrytý potenciál primárních i druhotných surovin a proměnit je ve využitelnou energii. Přispějeme tím k přiblížení se ke společnosti s “ nulovým odpadem“. Podívejte se na naši novinku, separátor neželezných kovů Locust, který dokáže při recyklaci plastů opětovně získat cenné materiály, jakými jsou měd, hliník nebo mosaz. 

Přitažlivost je základní vlastností magnetů, které jsou srdcem našich strojů. Chceme být „přitažliví“ pro naše zákazníky i pro naše kolegy. A snažíme se, aby „přitažlivá“ zůstala Země i pro další generace. 

Jak se Vám naše nové logo líbí? Budeme rádi za Vaše reakce. Napište nám.
Magnetické systémy WAMAG nové logo

12 | 12 | 2016    WAMAG - vánoční přerušení výroby 19. 12. 2016 - 1. 1. 2017

Od 19. prosince 2016 do 1. ledna 2017 budeme mít celozávodní dovolenou. Využijeme ji k odpočinku, abychom se mohli v příštím roce opět plně věnovat vašim požadavkům. 

Přejeme Vám příjemné vánoční svátky a šťastný nový rok 2017!

20 | 10 | 2016    Jak hladce transportovat ostré a zaolejované ocelové části?

Elegantní řešení dopravy ostrých a zaolejovaných ocelových částí nabízí magnetický kluzný dopravník. Na mezinárodním veletrhu technologií pro zpracování kovů EUROBLECH v Hannoveru 25. - 29. října 2016 se na stánku naší partnerské firmy Goudsmit Magnetics (12-B153) můžete přesvědčit, jak si magnetický dopravník poradí s hladkým transportem zaolejovaných částí, jako jsou kovové odpady po vysekávání a probíjení kovů, odřezky po lisování, kuličková ložiska, hřebíky, třísky po soustružení, frézování a vrtání a jiné ocelové části. Zejména pro dopravu ostrých ocelových částí je výhodou, že nemá žádné pohyblivé části jako je plastový dopravníkový pás. Kovové části se pohybují po stacionární nerezové kluzné desce na první pohled jakoby samovolně. Neviditelnou sílu vytvářejí magnety, které pracují pod deskou a posunují kovové části až na výstupní konec. 

Výhody magnetického kluzného dopravníku:
  • minimální požadavky na instalační prostor,
  • doprava pod úhlem 60°,
  • prachotěsný, vodotěsný,
  • vhodný pro použití v olejové nebo vodní lázni,
  • vhodný pro dopravu naolejovaných nebo abrazivních výrobků,
  • zákaznicky volitelná velikost,
  • snadná údržba,
  • bez vnějších rotujících pohyblivých částí,
  • spolehlivý, bezpečný.

Navštivte stánek Goudsmit, zašlete nám poptávku nebo zavolejte. Rádi navrhneme řešení a uděláme nabídku.

Magnetický kluzný dopravník Goudsmit - EUROBLECH 2016.

07 | 07 | 2016    WAMAG - letní celozávodní dovolená 25. 7. - 5. 8. 2016

Od  25. července do 5. srpna 2016 budeme mít celozávodní dovolenou. Vašim požadavkům se budeme opět plně věnovat od 8. srpna. 

Přejeme Vám příjemné léto a dovolenou.

WAMAG dovolená 2016

27 | 05 | 2016    Optimální separace železných částí z biomasy – IFAT 2016

Na veletrhu IFAT 30. 5. – 3. 6. 2016 v Mnichově představí náš partner Goudsmit Magnetic Systems letošní novinku. Magnetický závěsný separátor vhodný pro prostředí s nebezpečím výbuchu prachu ATEX 21/22. Uvidíte jej na stánku C2-316.

Tento magnet s úspěchem využijete pro odstraňování železných částic z proudu recyklovaných materiálů, při velkoobjemové přepravě sypkých materiálů nebo biomasy jako jsou dřevo, komunální odpad nebo tuhá alternativní paliva. Tedy z materiálů, kterých se stále více využívá při výrobě energie.

Pásový dopravník kolem magnetu je vyrobený z extra pevného materiálu odolného proti opotřebení. Bez problémů dlouhodobě zachycuje a vynáší separované částice. Pomocný pól odtahuje magnetické částice z hlavního magnetického pole. Elektrické části, připojení a kabeláž splňují ATEX směrnice pro bezpečný provoz v prašných prostředích. Ložiska jsou také chráněna a magnetický systém je kompletně zakrytovaný pro bezpečný provoz. Stroj je možné doplnit o aktivní chladicí systém s tepelným výměníkem a čerpadlem, což zajistí optimální chlazení magnetu.

Navštivte stánek Goudsmit, naši kolegové z Holandska se Vám budou rádi věnovat.

K řešení Vašich standardních i nestandardních problémů jsme Vám kdykoliv k dispozici. Napište nám nebo zavolejte. 

ATEX závěsný magnetický separátor

29 | 03 | 2016    Magnetické čištění a separace na TECHAGRO 2016

S potěšením si Vás dovolujeme pozvat do expozice firmy WAMAG na výstavě TECHAGRO 2016, největším zemědělském veletrhu ve střední Evropě. Od 3. do 7. dubna 2016 jsme Vám k dispozici v pavilonu A1 stánek 024A na výstavišti v Brně.

Rádi Vás seznámíme s našimi stroji, které využívají sílu magnetického pole pro aplikace v zemědělské výrobě, posklizňových zpracovatelských linkách, při výrobě krmiv, v potravinářství a při zpracování biomasy. Dokážeme Vám doporučit praktické řešení dle Vašeho zadání. 
Magnetické pole nevidíte, ale výsledky jeho působení jsou viditelné v podobě čistých a bezpečných produktů zbavených nežádoucích kovových částic. Dokáže také ochránit nákladná technologická zařízení před zničením náhodnými železnými předměty. 

Při nákupu vstupenky můžete využít náš firemní kód. Napište si o něj. 

Těšíme se na Vaši návštěvu.
TECHAGRO 2016

08 | 01 | 2016    Průtokový magnetický separátor nedovolí tvorbu bakterií

Průtokové magnetické separátory, které se vyrábí v závodě našeho partnera Goudsmit Magnetic Systems prošly v loňském roce významnými konstrukčními změnami. 

Nová řada standardní i rotační verze průtokových magnetů je v bezešvém provedení, které umožňuje dosažení velmi hladkého povrchu. Tím se vyloučí kritická místa pro tvorbu bakterií. Dosažená hodnota drsnosti povrchu Ra mezi 0,05 a 0,3 µm zaručuje, že magnetický separátor splňuje nejvyšší hygienické požadavky a navíc odstraní i ten nejjemnější železný prach z vašeho produktu. Také konstrukce uzávěru prodělala výrazné zlepšení. Nová koncepce dovoluje rychlé odjištění magnetu od extraktoru a navíc extraktor zůstává vprůběhu extrakce také vysunutý mimo produkt. Tím se eliminuje možnost opětovného znečištění produktu během čištění magnetů v produktovém toku.

Další vylepšení přináší nové těsnění. Umožňuje použití separátoru pro vyšší přetlaky, aniž by vznikly jakékoliv netěsnosti. Toto je velmi důležité například při plnění BIG BAG vaků.

Rádi Vám poskytneme bližší informace nebo zpracujeme nabídku řešení na míru vaší technologie. Napište nám nebo zavolejte.

Magnetický separátor průtokový

více informací »

15 | 12 | 2015    WAMAG - vánoční přerušení výroby 23. 12. 2015 - 1. 1. 2016

Od 23. prosince 2015 do 1. ledna 2016 budeme mít celozávodní dovolenou. Využijeme ji k odpočinku, abychom se mohli v příštím roce opět plně věnovat vašim požadavkům.

Přejeme vám příjemné vánoční svátky a šťastný nový rok 2016!

01 | 11 | 2015    Magnetická manipulace a demagnetizace na Blechexpo 2015

Dovolujeme si Vás pozvat jménem našeho partnera Goudsmit Magnetic Systems k návštěvě veletrhu Blechexpo 2015 ve Stuttgartu. Od 3. do 6. listopadu budete mít na stánku 3514 v hale 3 příležitost vidět v činnosti několik novinek v oblasti magnetické manipulace s plechy a demagnetizace kovových částí. Skupina Goudsmit Magnetics patří ke světové špičce výrobců prvků magnetické manipulace. Pravidelně využívá veletrhy k prezentaci výsledků vývoje magnetických systémů, při kterém společně se zákazníky nacházíme optimální řešení pro praxi.

Osobní setkání s našimi kolegy a zejména shlédnutí strojů "na živo" pro Vás bude jistě přínosem.

Pro více informací nebo nabídku jsme Vám k dispozici telefonicky i na e-mailu.

 

Blechexpo 2015

více informací »

01 | 11 | 2015    Modulový demagnetizační tunel rozšiřuje možnosti demagnetizace

Požadavky na vysokou kvalitu výroby podporují důležitost demagnetizace. Zmagnetované součásti přitahují nežádoucí železné částice. Také svařování zmagnetizovaných dílů je problematické. Magnetizace může způsobit hrubost povrchu po galvanizaci, vzájemné přilepení produktů a vady v licích formách. Nejen tyto důvody vedou stále více firem k instalaci demagnetizačních tunelů do výrobních linek. V minulosti bylo možné instalovat do již existujících linek pouze demagnetizační desky. Desky jsou však často méně efektivní než tunely. Proto firma Goudsmit Magnetic Systems vyvinula modulový demagnetizační tunel, který kombinuje snadnou instalaci demagnetizační desky s vyšší účinností tunelu. Můžete jej také vidět na výstavě Blechexpo 2015 na stánku Goudsmit Magnetics.

Velkou výhodou je výměna nekonečného transportního pásu vcelku a zjednodušení demagnetizace objemnějších předmětů bez nutnosti přidání další demagnetizační desky nebo opakování demagnetizačního procesu.

Modulové demagnetizační tunely významně rozšiřují možnosti a dostupnost   dílů opracovávaných v brousících, pískovacích nebo leštících strojích.
Modulový demagnetizační tunel Goudsmit

více informací »

31 | 10 | 2015    Třikrát výkonnější magnetické uchopovače

Magnetické uchopovače (grippery) usnadňují zvedání a upínání materiálů, jakými jsou lisované ocelové části, polotovary a perforované plechy. U nové verze gripperu o průměru 100 mm, kterou můžete vidět na stánku Goudsmit Magnetic Systems na výstavě Blechexpo 2015, je plech držen silou 3 500 N. Ve srovnání s předchozím modelem je třikrát výkonnější a může pracovat s předměty o tloušťce větší než 6 mm. Navíc mohou být grippery vybaveny senzory, které sledují, kdy je a kdy není magnet v činnosti. To je výhodou zejména v robotizovaném provozu, protože umožňuje lepší řízení. 

Magnetické grippery nabízejí bezpečnou pracovní metodu díky permanentním magnetům, které vytvářejí trvalé magnetické pole. To je zárukou, že břemeno zůstane přichyceno ke gripperu bez nutnosti záložního systému. Předností těchto kombinovaných gripperů je manipulace s perforovanými plechy a malými předměty bez potřeby úprav nebo výměny nástrojů.


Magnetické grippery pro perforovaný plech - Goudsmit

12 | 10 | 2015    Školení první pomoci je ve WAMAG zážitkem

Dne 13. října 2015 od 11:00 do 15:00 hodin proběhne v naší firmě pravidelné školení první pomoci. 

Zkušení lektoři nám pomohou podívat se na situace z jiné perspektivy a vyzkoušet si teoretické vědomosti na vlastní kůži. Neustálý rozvoj znalostí a dovedností zaměstnanců naší firmy se netýká pouze odbornosti. Také bezpečnost práce a pravidla první pomoci druhému v kritické situaci podléhají vývoji, který se vyplatí sledovat. Na simulovaných modelových situacích se učíme praktické dovednosti zachraňující život. Prostřednictvím vlastního zážitku řešíme nejen situace ušité na míru naší výrobě magnetických separátorů. Nácvik a zažití praktických reakcí v bezpečném prostředí jsou dobrým předpokladem toho, abychom dokázali poskytnout první pomoc ve vypjaté situaci při skutečném úrazu, dopravní nehodě nebo zdravotní indispozici.

Během školení nebudeme v dosahu telefonů. Vaše požadavky či dotazy nám zašlete e-mailem. Budeme Vás zpětně kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

Zdraví, to nejcennější, co každý má, bereme vážně.17 | 09 | 2015    Nový separátor hliníku EddyCan® s vysokou výtěžností separace

Nový separátor hliníku EddyCan® vyvinutý ve spolupráci firem Goudsmit Magnetics a All Controls byl představen v anglickém Birminghamu na výstavě RWM, která se konala 15. - 17. září 2015. 

Jedná se o nový způsob oddělování hliníku z recyklátu, který je nákladově efektivní při vysoké výtěžnosti separace. Recyklace hliníku se během posledních let stala velmi ziskovou v důsledku zvyšování cen surovin a omezení jejich přírodních zdrojů. Separátor je určen pro znovu získávání hliníku z produktových toků s objemovou hmotností obvykle pod 300 kg/m 3. Uplatnění nachází například jako součást technologií při realizaci komplexních recyklačních projektů. Separátor EddyCan® je poslední novinkou v našem sortimentu separátorů neželezných kovů EC (Eddy Curent). Jedná se o kompaktní zařízení, které se snadno začlení do již existujících i do nově vznikajících zpracovatelských linek.

Jako partner firmy Goudsmit Vám rádi poskytneme více informací a zpracujeme nabídku. Společně pro vás najdeme optimální řešení na míru.

Separátor hliníku EddyCan®

více informací »

17 | 07 | 2015    Magnetické separátory a filtry na YouTube WAMAG

Sledujte  nová videa na našem  YouTube kanále.

Seznámíte se s detaily aplikací magnetické separace, manipulace a recyklace. Uvidíte, jak účinně dokáží magnetické filtry a magnetické separátory odstranit z produktů nežádoucí kovové částice. Podívejte se také na prvky magnetické manipulace a dopravy, které pomáhají zkracovat výrobní časy v automatizovaných provozech.

Přihlaste se k odběru novinek.

Dotazy Vám rádi zodpovíme. Kdykoliv nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky.
Navrhneme a dodáme Vám řešení na míru
YouTube

03 | 07 | 2015    WAMAG letní celozávodní dovolená 27. 7. - 31. 7. 2015

Letošní letní celozávodní dovolená proběhne v naší firmě v týdnu od 27. do 31. července 2015.

Lidé i stroje si zaslouží odpočinek k načerpání nových sil.

Od 3. srpna 2015 se budeme opět těšit na Vaše dotazy. Využijte naše zkušenosti s řešením aplikací magnetické separace a pošlete nám poptávku.

Přejeme i Vám příjemné prožití letní dovolené!

WAMAG-magnetické separátory-celozávodní dovolená 2015

01 | 07 | 2015    Magnetické separátory WAMAG pro recyklaci autovraků

Vysloužilé automobily jsou cenným zdrojem druhotných surovin.

Při získávání stále kvalitnějších výstupů z automobilového odpadu hrají důležitou roli magnetické separátory.

Co všechno dokáží si přečtěte v našem článku v časopise Technika a trh 5/2015.

Například bubnový elektromagnetický separátor s vysokou účinností separace pro frakce až 220 mm umí zpracovat i 50 tun nadrceného materiálu za hodinu. Za pozornost stojí také magnetický tyčový separátor s magnetickým polem na povrchu tyčí až 1,07 T, který zachytí částice i z nerezových ocelí ČSN 17240 a 17241 a dokonce i nejjemnější železný prach.

Magnetické pole nevidíte, ale uvidíte výsledky jeho působení v podobě produktů nejvyšší čistoty. Využijte naše zkušenosti s tímto neviditelným pomocníkem a napište nám nebo zavolejte.

Rádi Vás také navštívíme, můžeme provést testy vstupního produktu a společně nalezneme řešení na míru.


 


Elektromagnetický bubnový separátor

08 | 06 | 2015    Separace neželezných kovů na Recycling Aktiv 2015

Přijeďte se podívat do Karlsruhe (Baden-Baden Airport), kde se  od 11. do 13. června 2015 koná již čtvrtý ročník veletrhu recyklačních strojů a systémů Recycling Aktiv. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět novinky v tomto oboru "naživo".

Náš partner Goudsmit Magnetic Systems předvede v akci novou  mobilní jednotku separátoru neželezných kovů (Eddy Current separátor).  Vyšší účinnost separačních vířivých proudů umožnila prolomit hranici spolehlivé  separace již od 0,5 mm (např. tenká měděná vlákna). Mobilní jednotka se separátorem může přijet přímo na místo zpracování suroviny. Pro více informací si přečtěte náš článek v časopise Stavební technika. Dozvíte se o přínosech tohoto unikátního stroje pro separaci neželezných kovů.

Navštivte Goudsmit na ploše  A 711. Naši kolegové se Vám budou rádi věnovat.

Využijte naše bohaté zkušenosti s neviditelnou silou magnetismu pro úspěšné vyřešení vašich aplikací. Napište nebo nám zavolejte. Jsme vám k dispozici.
Separátor neželezných kovů-ECS-mobilní verze

03 | 04 | 2015    Nový katalog - Magnetické separátory pro recyklaci

Ve spolupráci s naším partnerem Goudsmit Magnetic Systems jsme vydali katalog Magnetické separátory pro recyklaci v české verzi.

Naleznete v něm nejnovější informace o našich strojích založené na technickém vývoji obou firem a spolupráci s našimi zákazníky.

Katalog si můžete stáhnout zde. V případě zájmu vám jej rádi zašleme také poštou.

Pro řešení konkrétních aplikací magnetické separace nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. Rádi vám poradíme.

Magnetické separátory pro recyklaci - WAMAG

11 | 03 | 2015    GOUDSMIT na výstavě CFIA 2015

Navštivte stánek našich francouzských kolegů Aimants Goudsmit France s.a.r.l. na výstavě CFIA 2015, která se koná od 10.3. do 12.3. 2015 v Rennes - Francie. Výstava je zaměřena na výrobce a zpracovatele potravin.

Přijďte se seznámit na stánek D28/E31 v hale 5 s možnostmi použití magnetické separace a magnetických separátorů a filtrů v potravinářském průmyslu pro výrobu bezpečných potravin.

Více informaci naleznete zde.   
GOUDSMIT na CFIA 2015

12 | 02 | 2015    Magnetická separace a manipulace na Anuga FoodTec 2015

Náš partner-výrobce magnetických separátorů, filtrů, detektorů kovů a magnetických dopravních systémů Goudsmit Magnetic Systems-se opět představí na mezinárodním veletrhu potravinářského průmyslu Anuga FoodTec v Kolíně nad Rýnem v Německu. 

Zveme vás v termínu 24.-27. března 2015 do haly 5.2 na stánek D020.

Informace pro návštěvníky naleznete zde. 


Magnetické separátory, magnetické filtry - Goudsmit -Anuga FoodTec

04 | 12 | 2014    Magnetická separace a magnetické separátory pro recyklaci stavebních odpadů.

Letošní ročník konference RECYCLING 2014 se nesl v duchu možností a perspektiv recyklace stavebních odpadů jako zdroje plnohodnotných surovin. Firma WAMAG přispěla referátem na téma "Nové trendy magnetické separace v recyklaci".

Ve sborníku konference, který naleznete zde, si můžete přečíst celý příspěvek na straně 77.

Dozvíte se v něm nejen zajímavé informace o nových, inovovaných strojích, ale také o tom, že magnetický separátor může splňovat nároky nejenom na vysokou kvalitu, ale také na design. Bubnové magnetické separátory, magnetické válce z permanentních magnetů, separátory neželezných kovů a v neposlední řadě permanentní závěsné magnetické separátory - tyto všechny stroje se plně využívají pro recyklaci demoličních a stavebních odpadů. Magnetická separace byla, je a bude neopomenutelným pomocníkem při zpětném získávání cenných druhotných surovin.
Závěsný permanentní magnetický separátor

13 | 11 | 2014    Magnetické systémy od WAMAG slaví letos 20 let

Dvacet let v životě člověka je věk plný očekávání a nových začátků. V životě firmy je 20 leté výročí záruka stability, zkušeností, dobrého postavení na trhu a zejména důvěry zákazníků. Současně je to také závazek přinášet dále kvalitní výrobky a služby, které uspokojují náročné technické požadavky a splňují užitné hodnoty.

Přečtěte si článek v časopise TECHNIKA A TRH (č. 9/2014), kterým připomínáme letošní významné výročí firmy  WAMAG. Naleznete v něm zajímavé novinky pro automatizované výrobní provozy, potravinářský průmysl a recyklaci. Jednou z nich je unikátní mobilní verze separátoru neželezných kovů, kterou letos úspěšně představila na světových trzích naše partnerská firma  Goudsmit Magnetic Systems. Svým technickým řešením a vlastnostmi opět  posunula hranici efektivnější a spolehlivější separace stále cennějších druhotných surovin.

Článek vám také nastíní možné oblasti využití magnetického pole a magnetické separace, ve kterých s vámi můžeme účinně spolupracovat.  

V případě zájmu nám kdykoliv napište
Separátor neželezných kovů-ECS-mobilní verze

17 | 10 | 2014    Magnetická manipulace s plechy na EuroBLECH 2014

Navštivte stánek A16 v hale 12 naší partnerské firmy Goudsmit Magnetic Systems na 23. mezinárodním veletrhu technologií pro zpracování plechu EuroBLECH 2014, který se koná od 21. do 25. října 2014 v německém Hannoveru

Naši holandští kolegové vám rádi předvedou a vysvětlí všechny novinky v oblasti magnetické manipulace.           
Magnetická manipulace - EuroBLECH 2014

16 | 10 | 2014    Magnetická separace v zemědělské výrobě

Naše magnetické separátory jsou výborným pomocníkem také v zemědělské výrobě. V nově vydávaném časopise AGROjournal (1/2014) jsme publikovali článek Magnety pro bezpečné zemědělské produkty. Pojednává o možnostech, jak efektivně odstranit nežádoucí kovové částice, které se náhodně vyskytují v obilí, zelenině, píci a dalších zemědělských komoditách. Tím se zvýší jejich kvalita a bezpečnost. Neméně důležitý je také fakt, že odstraněním těchto částic lze ochránit a zvýšit životnost technologických zařízení, jako jsou potravinářské extrudéry, mixéry, míchačky, mlýny a drtiče.

Celý článek si můžete přečíst zde.
Deskový magnet (zpracování brambor)

10 | 10 | 2014    Odhalte tajemství demagnetizace

V časopise KOVOINZERT (č. 2/2014) jsme publikovali článek, který vám odhalí tajemství demagnetizace. Dozvíte se v něm zajímavé informace, jak vám může odmagnetování pomoci zvýšit životnost a kvalitu vašich produktů, zlepšit produktivitu práce a snížit náklady.

O našich demagnetizačních cívkách čtěte také zde.
Nízkofrekvenční demagnetizační tunel

15 | 09 | 2014    Magnetická manipulační a dopravní technika na veletrhu MOTEK 2014

Zveme vás na návštěvu stánku č. 7136 v hale 7 naší partnerské firmy Goudsmit Magnetic Systems na mezinárodním veletrhu MOTEK 2014 v německém Stuttgartu. Veletrh se koná od 6. do 9. října 2014 a je zaměřen na automatizaci výroby a montáží, podávacích technologií a zařízení pro tok materiálu, zefektivnění výrobních procesů pomocí manipulační techniky a průmyslové manipulace. 

Naši kolegové, specialisté na využití prvků magnetické manipulace, se vám budou rádi věnovat. 

Můžete také shlédnout video s názornými ukázkami využití magnetické manipulace v praxi.
Magnetická manipulace-MOTEK 2014

22 | 08 | 2014    Magnetická separace na POWTECH 2014

Zajímá vás nejnovější vývoj na poli magnetické separace kovů? Pak neváhejte navštívit stánek naší partnerské firmy Goudsmit Magnetic Systems pod č. 339 v hale č. 1 na mezinárodním veletrhu POWTECH 2014 v německém Norimberku, který se koná 30. září až 2. října 2014

Na tomto právem světově uznávaném veletrhu budou představeny nejnovější poznatky z oblasti zpracování, analýzy, manipulace a dopravy práškových, granulovaných a sypkých materiálů. 

Naši kolegové, specialisté na magnetické separátory, se vám budou rádi věnovat. 

Zajistěte si předem levnější lístek zde.
Magnetická separace na POWTECH 2014

03 | 07 | 2014    WAMAG celozávodní dovolená 28. 7. - 1. 8. 2014

Letní celozávodní dovolená se uskuteční v 31. týdnu (28. 7. - 1. 8. 2014).
Odpočinek nám pomůže lépe reagovat na potřeby našich zákazníků.

Přejeme příjemné prožití Vaší letní dovolené!


Dovolená léto 2014 WAMAG

23 | 06 | 2014    Spolehlivá separace neželezných kovů již od 0,5 mm

Děkujeme všem zákazníkům, kteří se zastavili na výstavě IFAT u firmy Goudsmit Magnetic Systems, jejíž součástí je i firma WAMAG. 
Byla představena nová mobilní verze vysoce výkonného Eddy Current separátoru NH1500/38HI umístěného na návěsu.Vyšší účinnost separačních vířivých proudů umožnila prolomit hranici spolehlivé separace již od 0,5 mm (např. tenká měděná vlákna). 

Nejen o přínosech tohoto stroje se můžete dočíst v našem článku zveřejněném na portálu časopisu Stavební technika. Odpovíme vám jeho prostřednictvím také na otázky, jak je možné efektivně separovat a recyklovat  nemagnetické kovy z elektrického a elektronického odpadu (W.E.E.E.), ze stavebních sutí, odpadního skla a dřeva, ze strusky ve spalovnách domovních odpadů.

Rádi s Vámi probereme možnosti využití Eddy Current separátoru pro Vaši aplikaci, kontaktujte nás. 
 

Separátor neželezných kovů-stánek GOUDSMIT-IFAT 2014

11 | 04 | 2014    GOUDSMIT MAGNETIC SYSTEMS na veletrhu IFAT - Mnichov

Chystáte se navštívit světoznámý veletrh úpravy vody, odpadních vod, odpadů a zpracování nerostných surovin IFAT v Mnichově? Přijďte se podívat na nejnovější modely strojů pro magnetickou separaci na stánku našeho partnera GOUDSMIT MAGNETIC SYSTEMS v pavilonu C2, stánek 314. Veletrh se koná  5.-9.5.2014

Více informací o veletrhu naleznete zde: www.ifat.de

Pro on-line registraci klikněte zde.
IFAT-magnetická separace

05 | 03 | 2014    WAMAG na RECYCLING 2014 - Brno

Zveme vás na 19. ročník mezinárodní konference RECYCLING 2014, které se účastníme formou přednášky Nové trendy magnetické separace v recyklaci dne 14. 3. 2014.

Příspěvek přednese jednatel firmy Jan Kolář.

Konference zaměřená na recyklaci stavebních odpadů proběhne ve dnech 13. a 14.3. 2014.

Těšíme se na setkání.

 


Magnetický separátor - mobilní recyklační linka

více informací »

01 | 02 | 2014    Giga demagnetizační tunel na velké ocelové výrobky

Trápí vás zbytkový magnetismus při svařování nebo jiném výrobním procesu?  Máme pro vás řešení. Naše partnerská firma Goudsmit Magnetic Systems pružně reagovala na zvýšené požadavky trhu a rozšířila svůj sortiment systémů odmagnetování o sérii demagnetizačních tunelů velkých rozměrů. Giga tunely s odpovídajícím demagnetizačním generátorem byly vyvinuty a testovány přímo v Goudsmit pro předměty s průměrem až do 2000mm. Požadavky na minimální zbytkový magnetismus, který způsobuje problémy např. při svařování, jsou stále vyšší, protože výroba musí být přesnější a efektivnější. Užití nově vyvinutého demagnetizačního tunelu přináší nepřerušovaný výrobní proces, úspory nákladů a zvýšení kvality prací. První série těchto giga demagnetizačních tunelů je uvažována pro demagnetizaci plynovodu v Rusku.
Pro více informací pokračujte zde.
Demagnetizační tunel

více informací »

30 | 10 | 2013    Kombinace magnetické síly a vakua zkracuje výrobní čas

Model MagVacu® Combi gripper je konvenční vakuový zvedací systém, který současně využívá magnetickou sílu: ta zdvojnásobuje uchopovací sílu a umožňuje robotům rychlejší pohyb. Zvýšená přemísťovací rychlost robotů snižuje výrobní čas během výrobního procesu v odvětvích automobilového průmyslu a kovoprůmyslu.

Další informace naleznete zde nebo nám zašlete poptávku s konkrétní aplikací.

Také si můžete přečíst náš článek v Metal-Info na straně 70 zde.

MagVacu Gripper

26 | 09 | 2013    Průmyslový design magnetických separátorů v recyklaci

Dokážete si představit, jakou roli hraje design v oblasti recyklačních technologií?

Ve firmě WAMAG, spol. s r.o. věříme v důležitost neustálého vývoje. Proto jsme se před třemi lety rozhodli inovovat řadu závěsných magnetických separátorů, které pomáhají úspěšně oddělovat cenné suroviny a odstraňovat nežádoucí kovové příměsi. Již delší dobu vývoj situace na domácím i zahraničním trhu klade na výrobce vysoké nároky. Důležitou úlohu hraje nejen cena, ale také kvalita, použité technologie a vzhled. Především firmy, které obchodují na zahraničních trzích, pociťují nutnost dodávat unikátní a rozpoznatelné výrobky. Právě moderní design dokáže odlišit jednotlivé výrobce a vytvořit konkurenční výhodu.

Více se můžete dočíst v našem článku zde.
Další informace o závěsných permanentních magnetických separátorech naleznete na našich stránkách zde.

Rádi s Vámi probereme možnosti spolupráce, zavolejte nám na 318 599 550.
Závěsný magnetický separátor typ 35C

08 | 07 | 2013    Celozávodní dovolená 29. 7. - 2. 8. 2013

Letní celozávodní dovolená se uskuteční v 31. týdnu (29. 7. - 2. 8. 2013).
Odpočinek nám pomůže lépe reagovat na potřeby našich zákazníků.

Přejeme příjemné prožití Vaší letní dovolené!
Dovolená 2013 léto

13 | 06 | 2013    WAMAG členem Exportního klubu CzechTrade

Naše společnost se rozhodla více spolupracovat s agenturou CzechTrade, aby postupně rozšířila své možnosti vývozu magnetických systémů a magnetů do světa.
 
Dne 12. června 2013 jsme získali osvědčení o členství v Exportním klubu CzechTrade.
Dovolená 2013 léto

26 | 04 | 2013    Zvedací magnety Magswitch - jednodušší manipulace

Manipulační magnety Magswitch jsou vhodné pro zvedání nebo upevnění výrobků z oceli.
Umožňují vám zvednout, manipulovat nebo otočit výrobky bez použití síly na uchycení.
Magswitch je patentovaná technologie, kde jsou magnety vzájemně otáčeny.
To umožňuje zapnutí a vypnutí magnetické síly.

Více informací můžete nalézt v článku z Metalinfo 01/2013 zde.
Rádi Vám také poskytneme odbornou konzultaci - jak se s námi spojíte naleznete zde.

02 | 04 | 2013    GOUDSMIT na výstavě Powtech 2013

Goudsmit vystavuje na Powtech 2013 v německém Nurembergu ve dnech 23. - 25. 4. 2013.
Přijďte navštívit našeho partnera Goudsmit Magnetics v hale 1 - stánek 339.
Pro více informací: www.powtech.de.

17 | 12 | 2012    Firemní dovolená 24. 12. 2012 - 1. 1. 2013

Naše firma využije vánoční čas k odpočinku od 21. 12. 2012.
Proto bude znovu otevřeno od 2. 1. 2013.
Přejeme vám pohodové vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku 2013.
Dovolená 2013 léto

více informací »

18 | 10 | 2012    EuroBLECH 2012

Goudsmit Magnetics se představí na mezinárodním veletrhu technologie zpracování plechu EuroBLECH 2012 v Hannoveru, Německo v termínu 23.-27. října. Zveme Vás do haly 11, stánek 16.
Dovolená 2013 léto

více informací »

21 | 08 | 2012    VÝROČÍ 15 LET SPOLUPRÁCE WAMAG A GOUDSMIT

  Firma WAMAG byla založena jako malá rodinná firma navazující na dlouholeté zkušenosti ve vývoji magnetických separátorů. Své postavení na trhu upevnila 21. srpna 1997 partnerstvím s rodinou nizozemskou firmou GOUDSMIT, která v oboru působí již od roku 1959.
Dovolená 2013 léto

více informací »

11 | 06 | 2012    Článek na serveru Stavební technika - ECS

Článek o separátoru na principu výřivých proudů pro třídění zvláště jemných neželezných částicí materiálu je k přečtení zde.  
Dovolená 2013 léto

více informací »

21 | 05 | 2012    Letní celozávodní dovolená

Celozávodní dovolená v termínu:
30.7. - 3.8.2012
Dovolená 2013 léto

více informací »

27 | 04 | 2012    Firemní dovolená

Dne 30. dubna máme firemní dovolenou.
Dovolená 2013 léto

více informací »

21 | 02 | 2012    Anuga FoodTec 2012

Goudsmit Magnetics se představí na mezinárodním veletrhu potravinářského průmyslu Anuga FoodTec v Kolíně nad Rýnem, Německo v termínu 27.-30. března. Zveme Vás do haly 5-2D-20.


Dovolená 2013 léto

více informací »

07 | 02 | 2012    Článek na serveru Stavební technika - Neoflux

Článek o separátoru Neoflux pro mobilní drtiče a mlýny k přečtení zde.
Dovolená 2013 léto

více informací »

24 | 01 | 2012    Goudsmit Magnetics YouTube kanál

Videa magnetických separací můžete shlédnout zde na Goudsmit Magnetics YouTube kanálu.
Dovolená 2013 léto

více informací »

20 | 01 | 2012    IFAT 2012

Goudsmit Magnetics se představí na výstavě IFAT v Mnichově, Německo v termínu 7.-11. května 2012. Zveme Vás do haly C2, ke stánku 523.
Dovolená 2013 léto

více informací »

05 | 08 | 2011    Firemní dovolená

Od 6. do 14. srpna 2011 máme firemní dovolenou.
Dovolená 2013 léto

19 | 12 | 2008    WAMAG – ICT

19.12.2008 - WAMAG – ICT
Společnost WAMAG, spol. s r.o. realizovala v rámci programu ICT v podnicích – Výzvy I projekt „WAMAG – ICT“.

více informací »

21 | 10 | 2008    EUROBLECH

21.- 25. října 2008 - EUROBLECH
Zveme vás na veletrh EuroBLECH 2008, místo globálních setkání pro celý obor technologií zpracování plechu.
Dovolená 2013 léto

více informací »

30 | 09 | 2008    POWTECH

30.9. - 2.10. 2008 - POWTECH
Zveme vás na mezinárodní výstavu do Norinberka, Německo, hala 9, stánek 318.
Dovolená 2013 léto

22 | 09 | 2008    MOTEK

22. - 25. září 2008 - MOTEK
Zveme na výstavu v Stuttgartu, Německo v termínu 22. až 25. září 2008, hala 7, stánek 7225.
Dovolená 2013 léto

15 | 09 | 2008    MSV BRNO

15. - 19. září 2008 - MSV BRNO
Zveme na 50. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, v termínu 15. až 19. září 2008, hala G1, stánek 016.
Dovolená 2013 léto

22 | 05 | 2008    Interzoo 2008

22. - 25. května 200 - Interzoo 2008
Zveme na výstavu dodavatelů pro domácí mazlíčky v Norinberku, Německo.
Dovolená 2013 léto

06 | 05 | 2008    SENSOR and TEST

6. - 9. května 2008 - SENSOR and TEST
Zveme na výstavu meřící techniky v Norinberku, Německo, hala 7, stánek 329.
Dovolená 2013 léto

05 | 05 | 2008    IFAT

5. - 9. května 2008 - IFAT
Zveme na výstavu v Mnichově, Německo v termínu 5. až 9. května 2008, hala B3, stánek 507.
Dovolená 2013 léto

09 | 01 | 2008    Volná místa

Hledáme pracovníky na pozice:

Konstruktér - práce v CAD
Další informace podá Jan Kolář, + 420 318 590 482, CV zasílejte na info@wamag.cz.

22 | 04 | 2008    METPACK

22. - 26. dubna 2008 - METPACK
Zveme na výstavu v Essenu, Německo v termínu 22. až 26. dubna 2008. hala 3, stánek 411.
Dovolená 2013 léto

04 | 03 | 2008    SALIMA 2008

4. - 7. března 2008 - SALIMA 2008
Děkujeme za návštěvunašeho stáneku na veletrhu SALIMA ve dnech 4. - 7. března 2008. Hala V, stánek 99.
Dovolená 2013 léto
mapa stránek   |   tisk stránek
edited by n.e.s.p.i.