Provedli jsme je výrobou a celým procesem od návrhu a konstrukce separátorů po konečnou montáž. Ukázali jsme, jak opatrně je potřeba pracovat s magnety, které se na první pohled jeví jako neškodné. Shlédněte video.
Kolega Václav, vedoucí konstrukce, se ujal prezentace a vysvětlení jak naše stroje fungují, kde pomáhají a v jakých odvětvích je možné se s nimi setkat. Podívejte se na jednoduché schéma.
Vyzkoušeli si sílu magnetických tyčí magnetického filtru, který se využívá zejnéna v potravinářském průmyslu na separaci železných nečistot.
Vzorkem trubkového magnetu prosypávali suchý hrách, ze kterého se na magnet zachycovaly "železné kancelářské sponky". Simulovalo se tak odlučování feromagnetických částic ze sypkých materiálů např. krmiv.
Na testovacím separátoru neželezných kovů Locust jsme předvedli separaci hliníkových nemagnetických plechovek pomocí vířivých proudů. V praxi se tyto separátory využívají pro třídění plechovek z plastů ze žlutých popelnic.
Někteří studenti u nás budou také absolvovat praxi. Osobní zkušenost s neviditelnou silou magnetismu je vhodným doplněním teorie ze školy.
Návštěva se vedla v příjemném duchu a zájem ze strany studentů nás potěšil.